.:: سامانه کاریابی دانشگاه دامغان ::.

معرفی

مرکز کاریابی و هدایت شغلی دانشگاه دامغان

این سامانه توسط دانشگاه دامغان و در راستای تحقق کارآفرینی و افزايش اشتغال دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی، شناسايی بازار كار مناسب، مشاوره و هدايت شغلی برای دستيابی به كار متناسب با توانمندی‌ها و علايق ایشان طراحی شده است.

با توجه به رشد تعداد دانش‌آموختگان دانشگاهی، تخصصی‌تر شدن كارها و حركت به سمت كسب و كارهای بر پايه فناوری‌های پيشرفته، توسعه مراكز رشد و شركت‌های دانش بنيان و لزوم توسعه و بهره‌وری صنايع كشور، ايجاد ساختارها و مراكز هدايت شغلی و كاريابی تخصصی در دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالی، بیش از پیش حائز اهمیت می‌گردد؛ بنابراین، در اين راستا مركز هدايت شغلی و كاريابی تخصصي دانشگاه دامغان راه اندازی و فعالیت خود را با تمرکز بر ارائه خدمات به دانشجویان و دانش‌آموختگان عزیز در راستای بهبود ارتباط صنعت و دانشگاه و آماده‌سازی افراد برای ورود به بازار کار از بهار 1400 آغاز نموده است. یکی از راهبردهای اصلی این مرکز طرح تحول افزایش دانش، مهارت و توانمندی دانشجویان و دانش‌آموختگان با توجه به نیازهای جامعه است.

از اهمّ برنامه‌های این مرکز می‌توان به برگزاری دوره‌های توانمندسازی، مهارت‌آموزی و کارآفرینی برای گروه‌های مختلف و ارائه خدمات جامع کاریابی و در نهایت معرفی افراد توانمند به سازمان‌ها و واحدهای صنعتی اشاره کرد. این مرکز همچنین خدمات ارزنده‌ای را به واحدهای متقاضی نیروی کار شامل معرفی افراد مستعد و توانمند جهت استخدام در آن واحد، توانمندسازی و ارائه آموزش‌های تخصصی لازم به افراد کارجو متناسب با نیاز واحد صنعتی موردنظر و ارائه برنامه توسعه فردی در جهت بهبود عملکرد افراد ارائه خواهد داد. کارفرمایان و واحدهای صنعتی متقاضی نیروی کار و نیز افراد کارجو می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت این مرکز و با تکمیل و ارسال اطلاعات خود از این خدمات استفاده نمایند.

شرح وظایف

 • ارائه خدمات تخصصی مشاوره شغلی و بازار کار به دانشجویان و دانش‌آموختگان جهت یافتن فرصت‌های شغلی بهتر
 • معرفی کارجویان فاقد مهارت به مراکز مهارت‌آموزی دانشگاهی
 • امور مربوط به بیمه بیکاری
 • امور مربوط به لغو تعهد خدمت دانش‌آموختگان (آزادسازی مدرک تحصیلی)
 • ساماندهی دوره‌های کارآموزی و کارورزی دانشجویان
 •  ارائه خدمات جامع کاریابی (جایابی)
 •  سامان‌دهی کار پاره‌وقت/تمام‌وقت تخصصی
 •  برگزاری سمینارهای عمومی کاریابی و استخدام با حضور کارآفرینان و صنعتگران برتر جهت ارائه راهکارهای ورود به بازار کار به دانشجویان و دانش‌آموختگان
 •  برگزاری نمایشگاه کار
 •  برگزاری مسابقات طرح و ایده
 •  هماهنگی با سازمان آموزش فنی حرفه ای به منظور توسعه دوره‌های مهارتی آموزشی متناسب با نیازهای بازار کار
آیین‌نامه

آیین‌نامه‌ها و مصوبات

مصوبه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای دریافت میزان حق الزحمه دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی

فعالیت ها و اقدامات مراکز هدایت شغلی و کاریابی تخصصی دانشگاهی

فرم‌ها

فرم‌های ثبت اطلاعات کارجویان و کارفرمایان

فرم ثبت اطلاعات کارجویان

فرم ثبت اطلاعات کارفرمایان

کارفرما

آشنایی با نحوه ثبت اطلاعات و مراحل پیشرفت امور سامانه کاریابی برای کارفرما

از کارفرمایان گرامی تقاضا میشود برای ثبت اطلاعات شرکت/ارگان و موقعیت شغلی به قسمت «آیین‌نامه و فرم‌ها» مراجعه کرده و از طریق لینک مربوط به «فرم ثبت اطلاعات کارفرمایان» اقدام به ثبت اطلاعات مربوطه نمایند.

در صورت امکان لوگوی شرکت/ارگان را نیز از طریق پست الکترونیک برای سامانه ارسال کنند.

آدرس ایمیل سامانه کاریابی دانشگاه دامغان: karyabi@du.ac.ir

 

نمودار مراحل پیشرفت امور سامانه کاریابی - مخصوص کارفرما

مراحل پیشرفت در سامانه کاریابی - کارفرما
کارجو

آشنایی با نحوه ثبت اطلاعات و مراحل پیشرفت امور سامانه کاریابی برای کارجو

از کارجویان گرامی تقاضا میشود برای ثبت اطلاعات خود به قسمت «آیین‌نامه و فرم‌ها» مراجعه کرده و از طریق لینک مربوط به «فرم ثبت اطلاعات کارجویان» اقدام به ثبت اطلاعات مربوطه نمایند.

خواهشمند است پس از ثبت اطلاعات و واریز مبلغ 500 هزار ریال، فایل واریزی (تصویر یا PDF) به همراه رزومه خود را به آدرس ایمیل مرکز کاریابی دانشگاه دامغان ارسال کنید.

آدرس ایمیل سامانه کاریابی دانشگاه دامغان: karyabi@du.ac.ir

 

نمودار مراحل پیشرفت امور سامانه کاریابی - مخصوص کارجو

نمودار مراحل کاریابی - کارجو
E-Pay

لینک درگاه پرداخت هزینه کارجویان

کارجویان گرامی برای تکمیل مراحل ثبت‌نام در این سامانه می‌توانند از طریق لینک زیر اقدام به پرداخت هزینه کاریابی (به مبلغ 500 هزار ریال) نمایند:

لینک درگاه پرداخت

 

* ثبت‌نام برای دانشجویان دانشگاه دامغان رایگان می‌باشد *

 

لازم به ذکر است که پس از وارد کردن کد ملی، نوع کاربری خود را «حقیقی» و عنوان پرداخت را «سامانه کاریابی دانشگاه دامغان» انتخاب کرده و مبلغ پرداختی را نیز به صورت دستی و با مقدار 500 هزار ریال وارد کنید.

خواهشمند است پس از ثبت اطلاعات (از طریق دکمه زیر)، فایل واریزی (تصویر یا PDF) را به همراه فایل رزومۀ خود به آدرس ایمیل سامانه کاریابی ارسال کنید.

آدرس ایمیل سامانه کاریابی: karyabi@du.ac.ir

TOP